به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار، مهدی نریمانی رئیس اتحادیه هتل‌های استان اصفهان در مصاحبه‌ای که امروز ( یکشنبه ) در پایگاه خبری قدس آنلاین منتشر شد، اظهار داشت: هتل‌های این استان در ایام نوروز هیچ افزایش نرخی نخواهند داشت و با همان قیمت‌های مصوب سال 94 در این ایام به کار خود و ارائه خدمات به مسافران و گردشگران ادامه خواهند داد.
 
پایگاه خبری هتل‌جار به منظور بررسی این موضوع و تایید صحت این خبر، اقدام به تماس با برخی هتل‌های استان اصفهان از جمله هتل پیروزی، هتل سپاهان، هتل سفیر، هتل پارسیان سوئیت، هتل پارسیان کوثر، هتل آسمان اصفهان و همچنین اقامتگاه خانه ایرانی کاشان نمود. 
 
علاوه بر هتل‌های استان برای بررسی موضوع از زاویه دیگر با مسئول رزرواسیون هتل یکی از آژانس‌های گردشگری در تهران نیز تماس گرفته شد تا نظر وی را نیز در مورد این خبر جویا شویم.
 
در ادامه اظهارات این افراد را مشاهده می‌نمایید.
 
 
روابط عمومی هتل پارسیان کوثر: احتمال افزایش نرخ وجود دارد
 
روابط عمومی هتل پارسیان کوثر اصفهان معتقد است هر گونه افزایش نرخی در هتل‌ها در چارچوب قوانین و مقررات و با تایید اتحادیه هتلداران صورت می‌گیرد.
 
وی افزود: به طور کلی نرخ‌گذاری بستگی به شرایط استانداردسازی و درجه بندی هتل‌ها دارد ولی با توجه به اینکه امسال با مساله رکود مسافر رو‌ به رو هستیم و هتل‌ به طور کامل رزرو نشده است و از سوی دیگر برای اینکه از سفر گردشگران به کشورهای خارجی جلوگیری شود تا این لحظه افزایش نرخی برای ایام نوروز نداشته‌ایم ولی احتمال دارد با تغییر شرایط بین 10 تا 15 درصد قیمت‌ها افزایش یابد.
 
 
روابط عمومی خانه سنتی ایرانی در کاشان: افزایش نرخ یک روال عادی است
 
روابط عمومی خانه سنتی ایرانی در کاشان که به عنوان یک مرکز اقامتی در حال فعالیت است، اظهار داشت: به طور معمول هتل‌ها و سایر مراکز اقامتی نرخ خود را در اسفند‌ماه افزایش می‌دهند ولی تا این لحظه این اتفاق روی نداده است.
 
 
هتل پیروزی اصفهان: افزایش نرخی نخواهیم داشت
 
روابط عمومی هتل پیروزی اصفهان در خصوص این موضوع به خبرنگار پایگاه خبری هتل‌جار گفت: هتل ما در دی ماه امسال 12 درصد افزایش نرخ داشته است که روی قیمت‌ها اعمال شده است و برای ایام نوروز افزایشی در قیمت‌ها نخواهیم داشت.
 
 
هتل سپاهان اصفهان: هیچ ابلاغی به دست ما نرسیده است
 
روابط عمومی هتل سپاهان اصفهان با ابراز بی‌اطلاعی از این موضوع و مصاحبه رئیس اتحادیه هتلداران استان، افزود: با وجود اینکه ما تحت نظر و زیر مجموعه اتحادیه هتلداران استان قرار داریم ولی تا این لحظه هیچ ابلاغی مبنی بر افزایش یا عدم افزایش نرخ هتل به دست ما نرسیده است.
 
 
هتل سفیر اصفهان: افزایش نرخ بعید است
 
روابط عمومی هتل سفیر اصفهان با اعلام اینکه طبق ابلاغ اتحادیه هتلداران استان در اسفندماه 13 درصد افزایش نرخ اعمال شده، افزود: بعید است هتل برای ایام نوروز افزایش نرخی داشته باشد. 
 
 
هتل آسمان اصفهان: قطعا افزایش نرخ خواهیم داشت
 
مسئول روابط عمومی هتل آسمان اصفهان با ابراز تعجب از شنیدن این خبر، ابراز داشت: هر گونه افزایش نرخی با تصویب اتحادیه هتلداران صورت می‌گیرد و هتل آسمان نیز طبق این روال درخواست افزایش 12 درصدی قیمت‌ها برای سال جدید را مطرح کرد که با تایید و موافقت اتحادیه همراه شده است.
 
وی افزود: تا این لحظه ابلاغی برای عدم افزایش نرخ نداشته‌ایم و همانطور که مطرح شد مجوز افزایش نرخ 12 درصدی را دریافت کرده‌ایم که اعمال آن بستگی به شرایط و تصمیم مدیران هتل دارد.
 
 
هتل پارسیان سوئیت اصفهان: مجوز افزایش نرخ را دریافت کرده‌ایم
 
شاید به جرات جالب‌ترین و عجیب‌ترین پاسخ و واکنش را روابط عمومی هتل پارسیان سوئیت ابراز داشت. 
 
وی گفت: ابلاغیه افزایش نرخ هتل هر ساله در اواسط دی ماه به تمامی هتل‌ها صادر می‌شد ولی در مورد امسال همین چند روز اخیر این ابلاغیه به دست ما و سایر هتل‌های استان رسیده است. بنابراین ما برای افزایش نرخ هیچ مشکل و ممانعتی نداریم و می‌توانیم قیمت‌های خود را افزایش دهیم.
 
 
مسئول رزرواسیون آژانس گردشگری: بین 10 تا 12 درصد افزایش نرخ وجود دارد
 
همانطور که قبلا نیز مطرح شد، علاوه بر هتل‌های استان اصفهان برای بررسی موضوع از زاویه دیگر با مسئول رزرواسیون هتل یکی از آژانس‌های گردشگری در تهران نیز تماس گرفته شد تا نظر وی را نیز در مورد این خبر جویا شویم.
 
وی در این خصوص اظهار داشت: تقریبا تمامی هتل‌های استان اصفهان برای سال جدید و ایام نوروز افزایش نرخ داشته‌اند. برای مثال: هتل پارسیان کوثر که درطول سال 94 اتاق‌های خود را با قیمتی حدود 370 هزار تومان ارائه داده است در حال حاضر و برای سال جدید بین 10 تا 12 درصد افزایش نرخ داشته است.
 
 
در پایان این گزارش آنچه که جالب به نظر می‌آید، اختلاف نظر و اظهارات متفاوت هتلداران و روابط عمومی هتل ها در خصوص این خبر و مصاحبه رئیس جامعه هتلداران استان است. جایی که برخی از هتل‌ها این خبر را تایید، برخی ابراز بی اطلاعی و گروهی دیگر این موضوع را کاملا تکذیب می‌کنند.