به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار، حسن سیادتان رئیس جامعه هتلداران استان فارس در مصاحبه با خبرنگار هتل‌جار در واکنش به گفته‌های نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص ضعف مدیران هتل از لحاظ آموزشی، اظهار داشت: در کل مدیران هتل‌های سراسر کشور افرادی قدرتمند و با سابقه بسیار طولانی هستند که دوره‌های متعددی را پشت سر گذاشته‌اند. پس در نتیجه به هیچ وجه نمی‌توان گفت که مدیران ما توانایی لازم را ندارند بلکه بر خلاف آن بنده معتقدم در حال حاضر مدیران هتل‌های ما حتی از توانایی مدیریت بحران نیز برخوردار هستند و موفق شده‌اند با وجود تمامی سختی‌ها و فراز و نشیب‌ها، هتل‌های خود را سر پا نگه دارند.

سیادتان اضافه کرد: در زمینه مدیریت بحران، مدیران هتل‌های کشور حتی بهتر از مدیران خارجی این موضوع را کنترل و برنامه‌ریزی می‌کنند.

 سیادتان در خصوص بحث خانه‌مسافرها ابراز داشت: متاسفانه هیچ ساماندهی برای خانه‌مسافرها صورت نگرفته است و برنامه‌ای که توسط سازمان میراث فرهنگی برای این واحدها اعمال و جدیدا تبدیل به قانون شده است، کاملا غیر تخصصی و غیر کارشناسی است.

وی افزود: به نظر من در آینده شاهد مشکلات بسیار زیادی در مورد خانه‌مسافرها خواهیم بود چه بسا که همین الان نیز شاهد معضلات و مشکلات بسیاری هستیم. برای مثال شهرداری شیراز سالانه میلیاردها تومان هزینه برای پاک کردن دیوار نوشته‌ها می‌پردازد.

رئیس جامعه هتلداران استان فارس راه‌حل مشکل خانه‌مسافرها را تغییر قانون دانست و گفت: قانون خانه‌مسافرها بایستی شکسته شود. بنده معتقدم که در درجه اول خانه‌مسافرها به طور کلی بایستی جمع آوری شوند و به جای آنها زمینه برای ورود سرمایه‌گذاران جهت ساخت واحدهای اقامتی ارزان قیمت فراهم شود.